CZYM JEST SYSTEM 3E?

Czy wiesz, że materiał, z którego wykonane są ściany Twojego domu, wpływa nie tylko na jakość i trwałość konstrukcji budynku, ale także determinuje mikroklimat, jaki w nim panuje?

SYSTEM 3E to polska technologia bezspoinowego wznoszenia ścian jednowarstwowych, która wykorzystuje ekologiczny i energooszczędny surowiec – perlit. Innowacyjność 3E polega na połączeniu unikalnej receptury, precyzyjnego kształtu i prostoty zastosowania, co pozwala na szybkie wznoszenie ścian budynku bez konieczności stosowania zaprawy i ocieplenia.

ZDROWY I CIEPŁY DOM BEZ WILGOCI

Podstawą technologii 3E jest naturalny perlit - mineralny, obojętny chemicznie i biologicznie materiał pochodzenia wulkanicznego, który jest całkowicie ognioodporny i wykazuje doskonałe właściwości izolacyjne. To właśnie perlit sprawia, że ścian w technologii SYSTEM 3E nie trzeba niczym dodatkowo ocieplać, np. za pomocą ropopochodnego styropianu.

Ściana wzniesiona w technologii 3E jest paroprzepuszczalna, co pozytywnie wpływa na cyrkulację powietrza i pary wodnej wewnątrz domu. Przekłada się to na brak pleśni na ścianie, a także zapewnia lepszą jakość powietrza.

To właśnie dlatego SYSTEM 3E jest najlepszym wyborem dla Ciebie i Twojej rodziny.

SZYBKA I PRECYZYJNA BUDOWA BEZ ZAPRAWY I KLEJU

Technologia SYSTEM 3E umożliwia szybkie i łatwe wznoszenie ścian bez konieczności używania zaprawy czy kleju. Dzięki specjalnie zaprojektowanym elementom, które łączą się dzięki nawiązaniu do specyficznego kąta pochylenia stożka Morse’a, co znacznie przyspiesza budowę i obniża koszty pracy. Elementy 3E wykonane są z niezwykłą precyzją, co zapewnia idealne dopasowanie, proste ściany i kąty 90 stopni w każdym narożniku.

Ściany wzniesione w technologii 3E są niezwykle trwałe. Przeprowadzone badania, w tym testy wytrzymałości na ściskanie, zginanie i ścinanie, potwierdzają ich solidność. SYSTEM 3E spełnia wszystkie obowiązujące polskie i europejskie normy, co dodatkowo świadczy o jego wysokiej jakości. To także jedyna ściana w historii Instytutu Techniki Budowlanej, która po próbie ognia i testu wytrzymałości mechanicznej zachowała swoje właściwości, uzyskując parametr REI 240+M.

3E: ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ, EKONOMIA I EKOLOGIA

SYSTEM 3E wyznacza nowe standardy w energooszczędności oraz zapewnia komfort cieplny przez cały rok. Dzięki właściwościom perlitu, ściany wykonane z elementów 3E tworzą znakomitą barierę termiczną, co skutkuje zmniejszeniem zapotrzebowania na intensywne ogrzewanie zimą oraz chłodzenie latem. Ponadto, specyficzny sposób łączenia elementów SYSTEM 3E zapewnia brak mostków termicznych, co jest częstą przyczyną utraty ciepła w tradycyjnym budownictwie.

Redukcja kosztów eksploatacji

to długoterminowa korzyść dla Twojego portfela, a stabilna temperatura wewnątrz domu wpływie pozytywnie na samopoczucie Twoje i Twoich bliskich.

Konstrukcja ścian bez użycia zaprawy, kleju i ocieplenia obniża ogólny ślad węglowy i wodny budowy, a także ogranicza emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Mniej materiałów komplementarnych oraz brak docinania elementów 3E to także mniejsza ilość odpadów budowlanych – do 80% mniej w porównaniu do metod tradycyjnych! Ponadto, elementy 3E można w łatwy sposób zrecyklingować.

Wybuduj swój dom ekologicznie, ekonomicznie i energooszczędnie – z troską o swoje zdrowie, przyszłość Ziemi i kolejnych pokoleń.

Więcej informacji o technologii SYSTEM 3E znajdziesz na:

www.dom3e.com/technologia/