Solcraft, czyli domy modułowe

Dla wielu z nas panele SIP brzmią nowocześnie, tajemniczo, pioniersko. Jednakże panele SIP są z nami od ponad 80 lat. Oczywiście, udoskonalone, coraz lepsze. Nie zmienia to faktu, że są już sprawdzone, nie wiążą się z żadnym ryzykiem. Budowa jest szybka, tania, czysta.  
Mając wieloletnie doświadczenie w budownictwie oraz chęci do poznawania nowinek technologicznych budowanie w tym systemie było  dla nas oczywistym etapem jaki chcieliśmy podjąć. Wybór padł na firmę Solcraft obecną na rynku od 2011 roku. Wychodząc na przeciw inwestorom, którzy cenią sobie możliwość wyboru technologii, korzystając  z zaufania jakim nas obdarzają proponujemy Państwu budowanie ze

wzmocnionych Paneli SIP H-Block® produkowanych przez firmę Solcraft. Gotowe domy wykonane w tej technologii są domami energooszczędnymi lub pasywnymi. Współczynnik przenikania ciepła wynosi U = 0,15 lub U = 0,10. Dodatkowo domy zbudowane w tym systemie są znacznie wytrzymalsze na wszelkie żywioły włącznie z trzęsieniami ziemi w stosunku do tradycyjnej technologii budowania domów o czym więcej można przeczytać na stronie producenta.

Oczywiście nasza pomoc nie ogranicza się tylko do montażu paneli, ale i reszty etapów, które są szczególnie trudne dla Inwestorów. Nadzór nad kolejnymi procesami budowy to dla nas codzienność.


Na czym polega technologia Solcraft?

Firma Solcraft zajmuje się produkcją paneli H-Block®, Thexpan®, Thermont® i Frigothex®. Wszystkie produkowane przez Solcraft płyty są robione na wymiar pod konkretny projekt i konkretnego klienta. Pozwala to na szybką budowę z gotowych elementów, minimalizuje liczbę transportów i ilość odpadów na budowie.
 

H-Block® to izolacyjna płyta konstrukcyjna SIP, zbudowana z pianki poliuretanowej zamkniętej w konstrukcji skrzynkowej i trwale połączonej z OSB. Stanowi materiał konstrukcyjny do budowy nośnych ścian, stropów i dachów. Jest jednocześnie modułem nośnym i izolacyjnym. To doskonały materiał do wznoszenia budynków energooszczędnych i pasywnych. Wyróżniamy płyt H-Block® oraz H-Block plus®, które różnią się odpowiednio parametrami.


Thexpan® to termodynamiczna dachowa płyta warstwowa - łączy płytę warstwową z wymiennikiem ciepła, tworząc jeden nowoczesny materiał konstrukcyjno-izolacyjny. Unikatowe połączenie płyty warstwowej z kolektorem ciepła pozwala obniżyć koszty samej inwestycji jak i późniejszego użytkowania. Jest jedynym dachem na świecie, który może być używany jako dolne źródło zasilania dla pomp ciepła. Stanowi doskonały materiał do pokrywania dachów budynków energooszczędnych i pasywnych.


Thermont® to klasyczna dachowa płyta warstwowa z rdzeniem poliuretanowym o wysokiej gęstości. Płyta dachowa z ukrytym łącznikiem i klipsem zatrzaskowym usztywniającym połączenie. Stosowana samodzielnie lub jako uzupełnienie do płyt Thexpan® w obiektach mieszkaniowych, przemysłowych i użyteczości publicznej. Wyróżniamy dwa rodzaje płyt Thermont® i Thermont Plus®. W drugim wariancie wewnętrzna osłona dachu wykonana jest z OSB.


Frigothex® to płyta warstwowa do zastosowania w komorach chłodniczych i mrożących, łącząca trzy funkcje: chłodzenie, izolowanie, utrzymanie wilgoci.


Posiadamy w swojej ofercie wyceny gotowych domów o metrażach już od 49m². Zapraszamy do kontaktu na biuro@domyjutra.pl . W informacji prosimy o wyszczególnienie jakim metrażem są Państwo zainteresowani.

Oczywiście, czekamy również na Wasze indywidualne projekty, ponieważ każdy projekt można adaptować pod nasze technologie.


Wyceń koszt budowy domu w sposób dokładny i rzetelny

Czy szukasz wykonawcy, który załatwi za Ciebie wszelkie formalności, który zbuduje dom z zaangażowaniem i z wszelką starannością? Czy chcesz zaoszczędzić sobie nerwów i stresu związanego z poszukiwaniem odpowiedniej ekipy oraz z pilnowaniem terminów? Przetestowaliśmy naszych podwykonawców. Skontaktuj się z nami a indywidualnie przeanalizujemy i wycenimy koszt Twojego wymarzonego domu.