Dlaczego Izodom?

Wiele osób wciąż nie słyszało o szalunku traconym jaki oferuje technologia Izodom, pomimo istnienia na rynku już ponad 30 lat. Domy wybudowane w tej technologii są wytrzymałe i odporne na wszelkie zmiany klimatyczne, które coraz częściej nawiedzają regiony dotychczas charakteryzujące się klimatem w miarę stabilnym i spokojnym. W strefach sejsmicznie aktywnych i zagrożonych huraganami wręcz rekomendowana. Szalunek tracony bazuje na materiale powszechnie znanym i sprawdzonym jakim jest styropian. Często to właśnie on wzbudza niepokój wśród przyszłych inwestorów rozważających budowę przyszłego domu, mających mylne przekonanie iż dom będzie ze styropianu. Kształtki neoporowe, które tworzą szalunek są wypełniane betonem a same stają się izolacją przyszłego domu. Zyskujemy tym samym stabilny, wytrzymały dom o izolacyjności cechującej domy energooszczędne lub pasywne. Przy tak szczelnym domu warto zamontować odpowiedni system rekuperacji, który
wymieni i oczyści nasze powietrze. Podsumowując technologia Izodomu oferuje nam solidny, ekologiczny i oszczędny w eksploatacji dom.

Czy stać mnie na wymarzony dom?

Przy pierwszej analizie kosztorysu może wydawać się, że budowanie domu w technologii Izodomu to kosztowna sprawa i droższa niż przy tradycyjnym budowaniu. Nic bardziej mylnego, ponieważ szalunek tracony a więc kształtki neoporowe wzbogacone grafitem, na który składa się pierwszy etap budowy to nic innego jak nasze ocieplenie. Co na tym zyskujemy? Gotowe ocieplenie, które często odkładamy na potem, gdyż tyle ważniejszych jest wydatków przy budowie domu. Dom, który oszczędza za Ciebie od momentu  wprowadzenia, gdyż w połączeniu z odpowiednim rodzajem ogrzewania (przykładowo ogrzewanie podłogowe wodne, maty na podczerwień, panele fotowoltaiczne) zapewnia komfort zarówno dla naszego samopoczucia jak i dla naszego portfela. Dodatkową

oszczędnością jest czas w jakim powstają nasze domy. Średni czas realizacji domu około 160 m2 do stanu surowego zamkniętego to 2 miesiące. Jak wiadomo koszt mediów wrasta z każdym rokiem. Zasoby Ziemi kurczą się. Powinniśmy zacząć myśleć o przyszłych pokoleniach. To jaki zostawimy świat Naszym pociechom zależy tylko od nas. Czystsze powietrze oraz mniejsze zużycie energii. To właśnie jest cel domów pasywnych i energooszczędnych.


Wyceń koszt budowy domu w sposób dokładny i rzetelny

Czy szukasz wykonawcy, który załatwi za Ciebie wszelkie formalności, który zbuduje dom z zaangażowaniem i z wszelką starannością? Czy chcesz zaoszczędzić sobie nerwów i stresu związanego z poszukiwaniem odpowiedniej ekipy oraz z pilnowaniem terminów? Przetestowaliśmy naszych podwykonawców. Skontaktuj się z nami a indywidualnie przeanalizujemy i wycenimy koszt Twojego wymarzonego domu.